Özel Çamdibi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Bornova İzmirÖzel Çamdibi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Bornova İzmir
Estetik Uygulamalar
Estetik Uygulamalar
Bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Son teknoloji ürünü bu altyapı estetik ve dayanıklılığı bir arada sunabilme özelliğine sahip tek malzemedir.
Devamı
Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma
Mine ve dentin yapısı nedeni ile normalden daha koyu renkli dişlerin ve çeşitli nedenlerle üzerinde meydana gelen renklenmelerin giderilmesi için, yapılan işlemlere denir.
Devamı
Implantoloji
Implantoloji
İmplantlar vücut dokuları tarafından kabul edilen ve son derece dayanıklı, ileri teknoloji ürünü olan titanyumdan imal edilmektedir. Lokal anestezi altında yarım saat süren bir operasyonla yerleştirilirler.
Devamı
Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)
Süt dişleri çocuğun çiğnemesini sağladığı ve konuşmasını geliştirmesine yardımcı olduğu için çok önemlidir. Süt dişleri aynı zamanda altlarından gelecek daimi dişlerin yerlerini koruma görevi yapar.
Devamı
Diş Teli (Ortodonti)
Diş-çene-yüz bölgesini ilgilendiren bozuklukların oluşmasını önlemeyi; mevcut bozuklukların ilerlemesini durdurmayı ve tedavi etmeyi; iyi bir estetik ve fonksiyon sağlamayı hedefleyen uzmanlık dalıdır.
Devamı
Cerrahi
18 yaşına gelmeden hastaların röntgen filmlerinin çekilerek, bu dişlerin durumları diş hekimi tarafından değerlenmelidir. Enfeksiyona neden olan diş ise gerekli tedavinin ardından bir an önce çekilmelidir.
Devamı
Kanal Tedavisi (Endodonti)
Doğal dişin yerini hiç bir yapay diş tutmaz. Dolayısıyla doğal dişlerimizi tedavi ederek son noktaya kadar korumalıyız. En bilinen diş koruma yöntemlerinden biri de kanal tedavisidir.
Devamı
Diş Protezleri
Alt yapı olarak metal yerine beyaz renge sahip olan zirkonyum alaşım kullanılır. Zirkonyum kaplamanın en büyük avantajı, ulaştığı yüksek dayanıklılığıyla, hastaları mutlu eden sonuçlar ortaya çıkmasıdır.
Devamı
Diş Eti Hastalığı (Periodontoloji)
Periodontoloji, dişleri çevreleyen yumuşak ve sert dokuların yapısını, bu dokularda meydana gelen hastalıkları ve bu hastalıkların tedavisini inceleyen diş hekimliği dalıdır.
Devamı